Ból kości ogonowej tydzień przed miesiączką

Witam, mam problem, a mianowicie od roku boli mnie strasznie kość ogonowa, jakby coś mi pękało. Łapie mnie atak w nocy, aż słabo mi się robi, płaczę, położę się na twardej podłodze i tabletka, maść, i przestaje boleć, ale zauważyłam, że ten ból jest tydzień przed miesiączką. Badania robiłam 3 miesiące temu i wszystko OK. Niekiedy odczuwam ból jak wypróżnię się, ale też dodam, że niekiedy mnie boli kość lędźwiowa. Czym mogę to smarować lub jakieś tabletki. Dziękuję za odpowiedź. Dodam też, że mam pracę, dźwigam duże rzeczy, ciężkie. Czy to ten ból może być od tego? Dziękuję i pozdrawiam!

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Skoro ból powraca systematycznie tydzień przed miesiączką może być związany z występowaniem endometriozy. Dlatego w tej sprawie na pewno trzeba skonsultować się z ginekologiem. Jeśli także wykonuje Pani pracę związaną z przeciążeniem kręgosłupa radziłbym jeszcze wykonać RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, gdyż bóle mogą być związane ze zmianami zwyrodnieniowymi w tym zakresie kręgosłupa. Oczywiście o odpowiedniej diagnostyce musi zadecydować lekarz prowadzący po wcześniejszym badaniu bezpośrednim.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty