Rana nad odbytem w okolicy kości ogonowej

Witam. Mam ranę nad odbytem w okolicy kości ogonowej. Rana ok 1,5 cm. Wydobywa się z niej krew. Boli mnie przy tym kośc ogonowa. Kilka lat temu miałem podobny problem i teraz się pojawił znowu. Kość ogonowa boli mnie nawet podczas siedzenia. Jednak dziwne bo nie jest to ból ciągły i codzienny. Przypomnę ze w czasach dzieciństwa miałem mocne skrzywienie kręgosłupa.

Witam. Objawy przemawiają za torbielą (cystą) ogonową - jedyne leczenie to radykalne wycięcie wady powstałej w okresie płodowym. Skrzywienie kręgosłupa jest bez znaczenia. Bez wycięcia ropienie będzie się powtarzało.