Podejrzenie torbieli włosowatej przy kości ogonowej

Witam,mam pytanie przy kosci ogonowej mam tak jakby narosl,dowiedzialem sie ze moze byc to torbiel wlosowata,bylem u chirurga ale stwiedzil ze moge zyc z tym albo wyciac to moze.a ostatnio sprawialo mi to bol przy cwiczeniu gdy to bylo uciskane.Co mam z tym zrobic i czy to powazne?

Witam. Torbiel włosowa to efekt wady rozwojowej - pogrążenia się ektodermy. By radykalnie problem rozwiązać należy ją wyciąć. Bez wycięcia na pewno będzie nawrót ropienia i to w najmniej spodziewanym momencie - przykładowo na wycieczce w Tajlandii - i co wtedy? = nie warto zwlekać.