Krwawienie w miejscu ropnia na kości ogonowej

Witam, mam 20lat. Rok temu na kości ogonowej zrobił mi się ropień, który został wycięty. Rana nie była zszywana, musiała zostać otwarta i czyszczona. Po jakimś czasie zrosła się, została malutka dziurka. Trzy miesiące temu zaczęła krwawić więc poszłam do chirurga. Powiedział, że mam przetokę i trzeba to jeszcze raz operować. Teraz już nic nie krwawi, nawet nie boli. Czy mogę zrezygnować z operacji bez żadnego ryzyka? Co może stać się z taką przetoką? Nie wytrzymam drugi raz tego bólu. Pozdrawiam

Witam. Z Pani opowieści wnioskuję iż jest to torbiel ogonowa. Ponieważ nawróciło ropienie należy podejrzewać iż nie udało się jej usunąć w całości i stąd nawrót. Jeśli właściwie rozpoznaję to ropienie po chwilowej poprawie nawróci i zabieg operacyjny będzie konieczny prędzej czy później i tylko tym Pani ryzykuje.