Jakie mogą wystąpić powikłania od utrzymującego się stanu zapalnego przez ropnia na kości ogonowej?

Jakie mogą wystąpić powikłania od utrzymującego sie stanu zapalnego przez ropnia na kości ogonowej. Obok mam rane otwartą po zabiegu i ropień nadal jest. Rana nie chce sie goić. Jest juz stan zapalny od ok 1 msc. Pozdrawiam

Witam , nie jestem w stanie na odległość,nie widząc rany odpowiedzieć na to pytanie! Poza tym , nie operowałem-nie znam zakresu,przebiegu ani efektu końcowego operacji! Uważam , że należy pobrać wymaz z rany , wykonać posiew i antybiogram , a następnie zastosować odpowiedni antybiotyk (leczenie celowane)! z.żurawski