Usuwanie ropnia w okolicy odbytu i nagromadzenie płynu

Witam, 5 lat temu miałem usuwany ropień niedaleko odbytu, 2 lata temu miałem usuwany hemoroid. Obecnie jestem za granicą i jak pokazują zdjęcia usg mam niewielką ilośc płynu w lewym pośladku niedaleko odbytu. Sprawia mi to dużo bólu, szczególnie gdy siedzę. Lekarz tutejszy stwierdził że płynu jest zbyt mało by nacinać to chrurgicznie, przepisał mi antybiotyki. One mi nie pomogły. Dodam, że od dawna mam też problemy z gronkowcem złocistym, czy on może być powodem moich problemów? co robic?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie - bardzo często dochodzi do powstania tzw. ropnia nawrotowego. Tym bardziej, że jak Pan pisze, jest Pan nosicielem gronkowca. Jeżeli kuracja antybiotykowa nie pomaga należałoby jednak ponownie go opróżnić - naciąć ale tylko w warunkach szpitalnych w znieczuleniu ogólnym.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg Kraków

Bez zbadania nie jestem w stanie odpowiedzieć! NIE ISTNIEJE LECZENIE PRZEZ INTERNET!!! Moim zdaniem-na odległość- należy pobrać wymaz z rany , wykonać antybiogram i na tej podstawie przeprowadzić leczenie celowane antybiotykiem a następnie leczenie chirurgiczne!!! zż