Przeprowadzony zabieg nacięcia ropnia w okolicy odbytu

Niecałe dwa tygodnie temu miałem przeprowadzony zabieg nacięcia ropnia w okolicy odbytu. Aktualnie po ranie pozostała świeża blizna (od kilku dni nic się z niej nie sączy). Dzisiaj rano po wypróżnieniu blizna nieznacznie nabrzmiała, towarzyszy temu lekkie uczucie pękania skóry (podobne do tego, gdy ropień wytwarzał się po raz pierwszy). Obawiam się, że to może być nawrót ropnia. Czy w aptekach dostępne są jakieś środki, które mogłyby zahamować ten proces?

Witam, powinien Pan niezwłocznie skontaktować się z chirurgiem, który oceni ranę po nacięciu i może zalecić antybiotyk zgodnie z zaleceniami, niestety nie są to leki dostępne w aptece bez recepty, naciek okołoodbytniczy czasem da się opanować stosując leczenie zachowawcze, ale bez wizyty u lekarza nie da rady. Życzę zdrowia, R.Florek