Co może znaczyć stwardnienie po nacięciu ropnia okołoodbytniczego?

Dzień dobry, 20 maja miałam nacinany ropień okołoodbytniczy (trzeci na przełomie kilku lat)został zastosowany seton tnący ponieważ ropień był bardzo wysoko i groziło to uszkodzeniem zwieracza. Do dzisiaj goilo się wszystko dobrze (chodź dość długo bolała mnie kość ogonowa) tzn wyczuwam bolesne stwardnienie takie jak przy ropniu. Po naciśnięciu tego zgrubienia cieknie dość dużo ropy z krwią. Co to może byc? Proszę o odpowiedź

Lek. Wojciech Zygmunt

Istnieje szansa, że miejsce po nacięciu uległo nadkażeniu i ropień odnowił/odnawia się. Polecam wizytę u chirurga, w celu dokładnego obejrzenia zmiany.