Jak goi się ropień okołoodbytniczy?

Witam! Ropien okołoodbytniczy pierwszy raz pojawił się w styczniu 2018r. Został nacięty na oddziale chirurgii w znieczuleniu ogólnym, po 4h zostałam wypisana do domu. Rana po nacięciu była mała dość głęboka, póki była otwarta robiłam nasiadowki z kory dębu, rana po kilku dniach się zasklepila bylo wszystko ok. W między czasie zaszlam w ciążę pierwszy raz ropień w tym samym miejscu pojawił się w koniec listopada początek grudnia jednak miał ujście więc ropa się sączyła dodatkowo nasiadowki z kory dębu i smarowanie maścią ichtiolową i tym sposobem zaleczylam ropień sytuacja się powtórzyła w styczniu 2019 ten sam schemat i ropień odpuścił. Jednak pojawił się 7dni temu w tym samym miejscu ujście zamknięte maść ichtiolowa i nasiadówki niestety nie dały rady. 23.04 ropień został nacięty przez chirurga w znieczuleniu ogólnym. Na oddziale izolacyjnym 3dzien z rany sączy się krew moje pytanie miejsce po ropniu dość twarde pytanie czy to normalne i rana musi się wygoic czy coś jest nie tak?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak leczyć ropień okołoodbytniczy?

Czy ropień okołoodbytniczy można wycisnąć w domu? Czy są konieczne jakieś leki lub zabiegi lekarza?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania. Ropień okołoodbytniczy to uciążliwa przypadłość, która wymaga szybkiej interwencji lekarskiej. W przypadku Pana problemu należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza chirurgia. W tej sytuacji leczenie domowymi sposobami nie jest wskazane, ponieważ może to grozić poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Ropień okołoodbytniczy powstaje w wyniku zakażenia bakteryjnego. Towarzyszącymi mu objawami są m.in. widoczny obrzęk oraz ból w tych okolicach, który może być szczególnie uciążliwy podczas wypróżniania. Niekiedy u chorej osoby mogą pojawić się również inne dolegliwości, w tym ogólne osłabienie samopoczucia, a nawet podwyższona temperatura.

W przypadku zakażeń tego typu konieczny jest zazwyczaj zabieg chirurgiczny. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić również stosowanie antybiotyku. Po takiej interwencji chirurgicznej trzeba pamiętać o dokładnej higienie i oczyszczaniu tych okolic, aby przyspieszyć cały proces gojenia.

Proszę zatem nie zwlekać z wizytą u specjalisty i jak najszybciej rozpocząć leczenie.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Jednocześnie zachęcamy do przeczytania artykułu na portalu abcZdrowie.pl, który zawiera informacje na temat tego schorzenia:

https://portal.abczdrowie.pl/ropien

Przydatne dla Pana mogą okazać się również odpowiedzi ekspertów naszego portalu na pytania dotyczące podobnego obszaru tematycznego:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-skutecznie-leczyc-ropien-okoloodbytniczy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ropien-okoloodbytniczy-da-sie-wyleczyc

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-trwa-gojenie-ropnia-okoloodbytniczego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty