Czy zabieg nacięcia ropnia okołoodbytniczego powinien odbywac się w znieczuleniu?

Witam. Miałam nacinany ropień okołoodbytniczy 3 dni temu. Zabieg odbył się bez znieczulenia ogólnego, ból prawie nie do zniesienia (lekarz zakwalifikował ropien jako niewielki). Przepisane dwa antybiotyki i ibuprofen. Na drugi dzień wypadł mi sączek, więc udałam się do poradni chirurgicznej. Tam lekarz stwierdził że wyczuwa zgrubienie, ale być może antybiotykoterapia pomoże. Wsadził w ranę jakieś narzędzie chyba w celu obejrzenia rany (ból jeszcze gorszy niż przy nacinaniu), ale później nie założył ponownie sączka. Dostałam biegunki, ale nie wiem czy to od antybiotyków czy ze stresu.. Jutro idę na kontrolę rany, czy powinnam poprosić o założenie sączka? I druga sprawa - czy jeżeli lekarz stwierdzi, że trzeba naciąć to zgrubienie to czy mogę poprosić o zabieg przy znieczuleniu? Nie wiem czy jestem w stanie znieść ten ból kolejny raz. Dodam, że nie miałam robionych żadnych badań, od razu wykonano zabieg

Lek. Michał Lenard

Lekarz podczas kontroli oceni, czy trzeba założyć sączek. Przy nacięciu ropnia raczej nie stosuje się znieczulenia ogólnego. Jeżeli zajdzie potrzeba kolejnego zabiegu, sugeruję poinformować lekarza o silnych dolegliwościach bólowych. Chirurg wykona znieczulenie miejscowe, które powinno wystarczyć. Pozdrawiam!