Zabieg usunięcia ropnia okołoodbytniczego i czas gojenia rany

Jestem po zabiegu ropnia około odbytniczego, miałem już wymieniany saczek z 5 razy, zostałem wypisany ze szpitala i skierowany do innego chirurga który założył mi kolejny sączek i powiedział że na wikend mam sobie go wyciągnąć i moczyć w korze dębu a następnie naklejać sam opatrunek już bez sączka .. me pytanie brzmi .. czy te oczyszczanie rany sączkiem nie powinno być nieco dłuższe ??... lekarz stwierdził że już nie widzi ropy w ranie, ale ma nieco złą reputacje więc wole zapytać.

Czas sączkowania naciętego ropnia zależy od tego jak wygląda miejscowo okolica i samo nacięcie ropnia. Czasami takie sączkowanie jest krótkie czasami, niestety może trwać nawet i tygodniami. Wszystko zależy głównie czy jest wydzielana ropa. Po zaprzestaniu wydzielania ropy można powoli wycofywać się z sączków. O wszystkim musi zadecydować chirurg prowadzący. Być może po weekendzie, kiedy Pan wróci na wizytę kontrolną chirurg ponownie założy sączek. Wszystko zależy od stanu miejscowego jaki zastanie.