Sączek wypadł po usunięciu ropnia pośladka

Witam, Wczoraj miałem nacięty przez chirurga ropień pośladka. Lekarz założył sączek i powiedział, aby usunąć go koło niedzieli. Niestety sączek wypadł dziś przy zmianie opatrunku, sam go nie ruszałem, po prostu po zdjęciu opatrunku samoistnie wypadł. Czy to mi w jakiś sposób zagraża? Czytałem opinie w internecie, że sączek potrzebny jest tylko do momentu, gdy z rany wydziela się jakiś płyn. U mnie nie ma tego problemu, po wypadnięciu sączka nie zauważyłem żadnych plam krwi ani innych śladów. Pośladek nie boli już tak jak przed zabiegiem, więc wydaje się, że wszystko poszło dobrze. Nie mam też gorączki, a ona czasami towarzyszyła mi gdy jeszcze miałem ropnia, prawdopodobnie z bólu. Czy ten sączek będzie problemem? Nie chciałbym przez wypadnięty sączek mieć dodatkowych problemów. Czy powinienem udać się do lekarza? A może nic złego się nie stało? Proszę o odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Czasem tak się zdarza, że za płytko umieszczony sączek wypadnie lub w wyniku niefrasobliwego ruchu się wysunie. W takiej sytuacji proszę obserwować ranę i opisać sytuację podczas kontroli, a gdyby okolica rany obrzękła lub zaczęła się z niej sączyć ropna wydzielina proszę się udać do chirurga. Na chwilę obecną sugeruję zachować spokój i dalej zmieniać opatrunki.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Witam. Nie ma powodów do niepokoju. Wskazana jest jednak rutynowa wizyta kontrolna u chirurga który zweryfikuje czy rana goi się prawidłowo.