Co oznacza gorączka po usunięciu ropnia odbytu?

Dobry wieczór, w sobotę 24.03 mialem usuwany ropien odbytu. Na drugi dzien znow pojawila sie goraczka 37.8, udalem sie na pomoc i lekarz wlaczyl antybiotyk. Mamy dzis srode i codziennie wieczorem w granicach 21:00 pojawia podwyzszona temperatura maks. 38. Czy to normalne?

Goraczka po drenażu ropnia odbytu zwykle wskazuje na to, że cały ropień nie został opróżniony. Zwykle takie ropnie sa rozgałęzione, co może utrudniać prawidłowy drenaż. Sugerowałbym wykonanie USG transrektalnego 3D. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pan na naszej stronie www.melitamedical.pl