Torbiel na kości ogonowej a możliwość operacji podczas infekcji

Witam. Posiadam torbiel na kości ogonowej. Przebywam za granicą gdzie nie chcą operować póki jest infekcja. 5 tygodni antybiotyków nie pomogło. Wciąż się sączy i boli. W zeszłym roku już miałem cięte i czyszczone. Czy w Polsce również usunięcie jest wykonywane gdy nie ma infekcji? Noszę to w sobie ponad dwa miesiące i zaczynam bać się gorszych konsekwencji. Nie wspomnę o tym ze nie mogę pracować gdzie wymagany jest ode mnie ruch 12 godzin dziennie. Proszę o porade. Paweł
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Jak wygląda życie po przeszczepie?

Po przeszczepieniu organu, pacjent musi nauczyć się na nowo funkcjonować. Powinien zwracać szczególną uwagę na swoje zdrowie. Obejrzyj film i dowiedz się, jak wygląda życie po przeszczepie.

Witam Panie Pawle. Ma Pan dość powszechną wada w postaci "torbieli sakralnej". Nosi Pan to od urodzenia i tylko ujawniło się z opóźnieniem. Po poprzednim nacięciu i "czyszczeniu" należało wyciąć w całości by zlikwidować problem radykalnie. Antybiotyk niewiele da ponieważ nie wnika z krwiobiegu do otorbionej zmiany. Otwartą torbiel o ile otwór jest w miarę szeroki można przepłukiwać przykładowo octeniseptem i uzyskać zmniejszenie stanu zapalnego i przygotowanie do wycięcia. Gojenie "na otwarto" po wycięćiu trwa wprawdzie parę tygodni ale też szybko następuje poprawa i dolegliwości ustępują. Próby po wycięćiu zszywania rany kończą się zwykle rozejściem rany. Nie wycięcie torbieli w 100% da kolejny nawrót ropienia. Trzeba wziąć skierowanie i wyznaczyć termin operacji w zaplanowanym czasie (urlopu?), no a przede wszystkim pokazać się w poradni.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty