Zapalenie mieszka włosowego na kości ogonowej

Witam, chciałam zapytać jaka jest alternatywa dla operacji w celu usunięcia przyczyn zapalenia mieszka włosowego, były już dwa poważne nacieki zapalne z ropą cięte, w tej chwili chirurg proponuje wycięcie nie do końca określając jak dużo, do zapaleń dochodzi na kości ogonowej, miejscu które mam obawy nie będzie się łatwo goić przy czym nie wiem jak duża będzie rana, słyszałam coś o formalinie i o laserze ale nie wyjaśniono mi na czym to polega i nie wiem gdzie szukać informacji i pomocy

Nie wiem do końca jakie jest rozpoznanie , ale z tego co mogę wnioskować to trzeba wyciąć nie zastanawiając się jaka będzie rana i blizna bo chodzi w końcu o wyleczenie!!!zż

Lek. Zbigniew Ĺťurawski

Szanowna Pani - tego typu objawy wystepują w tzw. torbieli pinoidalnej. Nacięcia pomogą jedynie doraźnie. Wyleczenie jest możliwe tylko po całkowitym wycięciu torbieli - co wykonuje się w znieczuleniu ogólnym - stąd konieczność pobytu w szpitalu.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg.