Kiedy po usunięciu torbieli kości ogonowej można wrócić do pracy?

Witam mam takie pytanie w poniedziałek miałam nacinany torbiel na kosci ogonowej dzisiaj bylam na pierwszej zmianie opatrunku. Chciałam sie zapytać ile czasu po takim nacieciu moge wrócić do pracy . Pracuję w zakładzie drobiarskim jest tam zimno oraz praca jest ciężka ponieważ trzeba dzwigać . Bardzo prosze o odpowiedz

Z treści wynika ,że było tylko nacięcie torbieli, a nie wycięcie. Przy nacięciu uzyskujemy opróżnienie torbieli z jej zawartości najczęściej ropy, a właściwe wycięcie wykonujemy po ustąpieniu stanu zapalnego. Niezdolność do pracy w Pani przypadku zależy od miejscowego postępu gojenia. Ze względu na Pani charakter pracy ja bym utrzymał zwolnienie do ustąpienia nacieku zapalnego i zamknięcia rany tj. ok.2-4tyg.