Odnawiająca się torbiel włosowata kości ogonowej

Mam torbiel włosowatą na kości ogonowej. Pierwszy ropień pojawił się w czerwcu 2014. Bolało strasznie. Po przecięciu przez chirurga i założeniu sączka, przyjmowaniu antybiotyku zagoiło się. Minęło 4 m-ce i znów zaczyna się coś robić. Co mam robić? czy tylko przecinanie i leczenie antybiotykiem. Czy można to wyleczyć na zawsze i na czym to leczenie polega? Pozdrawiam. Paweł 21 lat.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie. Konieczne jest pełne wycięcie torbieli ( a nie tylko nacięcie) w warunkach szpitalnych w znieczuleniu ogólnym. Pozostawienie fragmentu torbieli powoduje, iż będzie się ona odnawiać.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Leczenie polega na prawidłowo,szeroko,radykalnie przeprowadzonej operacji wykonanej przez chirurga , który ma w tym doświadczenie!!! Rozcinanie jest tylko tymczasowym "załatwianiem nieprofesjonalnym" choroby zż