Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból w okolicy kości ogonowej i krew z odbytu a rak esicy

Witam Mam prawie trzydzieści lat od ok trzech miesięcy zaczęło mnie dziwnie boleć (kłuć) pod kością ogonowa . Zignorowałam to ponieważ w tym czasie zaczęłam i jeździć na rowerze i sadziłam że to może być jakieś obicie od siodełka. Teraz pojawiła mi sie nad odbytem mała dziurka z której sączyła sie przez jeden dzień krew, a teraz teki bez zapachowy płyn Zapisałam sie już prywatnie do proktologa ponieważ moja mama zmarła na raka esicy czy to mogą być tego objawy proszę o odpowiedz
KOBIETA ponad rok temu

Czy pacjenci mogą sobie sami poradzić z bólem pooperacyjnym?

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, Najprawdopodobniej posiada Pani torbiel okolicy kości ogonowej. Umówienie się na wizytę do proktologa jest bardzo dobrym krokiem, gdyż z takiej torbieli może wytworzyć się przetoka, dająca znaczny dyskomfort. Torbiel nie stanowi jednak zagrożenia życia, można więc być spokojnym. Torbiel będzie najprawdopodobniej wymagała prostego zabiegu chirurgicznego, ale jej wytworzenie się nie ma związku z rakiem esicy.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0

Takie objawy jakie Pani opisuje wskazują na występowanie torbieli krzyżowej (pilonidalnej, włosowej). Takie objawy wcale nie świadczą o występowaniu raka jelita grubego i konsultacja proktologiczna raczej będzie zbyteczna. W tej sprawie radziłbym skonsultować się z chirurgiem ogólnym. Zapewne będzie konieczne wycięcie torbieli, bo tylko leczenie operacyjne w przypadku tego schorzenia jest w pełni skuteczne.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy