Ból w okolicy kości ogonowej i krew z odbytu a rak esicy

Witam Mam prawie trzydzieści lat od ok trzech miesięcy zaczęło mnie dziwnie boleć (kłuć) pod kością ogonowa . Zignorowałam to ponieważ w tym czasie zaczęłam i jeździć na rowerze i sadziłam że to może być jakieś obicie od siodełka. Teraz pojawiła mi sie nad odbytem mała dziurka z której sączyła sie przez jeden dzień krew, a teraz teki bez zapachowy płyn Zapisałam sie już prywatnie do proktologa ponieważ moja mama zmarła na raka esicy czy to mogą być tego objawy proszę o odpowiedz
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Witam, Najprawdopodobniej posiada Pani torbiel okolicy kości ogonowej. Umówienie się na wizytę do proktologa jest bardzo dobrym krokiem, gdyż z takiej torbieli może wytworzyć się przetoka, dająca znaczny dyskomfort. Torbiel nie stanowi jednak zagrożenia życia, można więc być spokojnym. Torbiel będzie najprawdopodobniej wymagała prostego zabiegu chirurgicznego, ale jej wytworzenie się nie ma związku z rakiem esicy.

Takie objawy jakie Pani opisuje wskazują na występowanie torbieli krzyżowej (pilonidalnej, włosowej). Takie objawy wcale nie świadczą o występowaniu raka jelita grubego i konsultacja proktologiczna raczej będzie zbyteczna. W tej sprawie radziłbym skonsultować się z chirurgiem ogólnym. Zapewne będzie konieczne wycięcie torbieli, bo tylko leczenie operacyjne w przypadku tego schorzenia jest w pełni skuteczne.