Guzek w okolicy kości ogonowej

Witam. Ostatnio wyskoczył mi guzek w okolicy kości ogonowej, myslę ,że jest z ropa, czasami zmiejsza się, a potem rośnie (może to ropniak okolo obytniczy) jak mozna to leczyć i czy da coś sie z tym zrobic samemu? Nie poszlam do lekarza, bo sie wstydzę. Również ostatnio mocno poce sie pod pachami oraz mam je bardzo obolałe,( podejrzewam, że mam zapalenie węzłów chlonnych) czy te rzeczy maja cos wspolnego? prosze o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana to najpewniej ropień (torbiel pilonidalna?). Sugeruję zatem, by udała się Pani na konsultację do specjalisty chirurga, który pokieruje dalszym leczeniem. Proszę nie zwlekać, ponieważ leczenie domowe nie jest skuteczne.