Zaczerwieniony i bolesny guzek pod pachą

Witam :) Dzis rano wyskoczył mi mały guzek pod pacha jest delikatnie zaczerwieniony i boli nie wyglada to na ugryzienie poniewaz jest wyczowalny pod skora..Co to moze byc wezeł chlonny ?dodam iz od 2 lat mam wyczowalne wezły chlonne wydaje mi sie ze wyszly od wyrastajacych zebow tzq osemek ..prosze o odpowiedz Dziekuje>

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest badanie lekarskie. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić dalsze postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Taki guzek pod pacha to najpewniej zaczopowany gruczoł łojowy - tak zwany czyrak. Jednak bez oceny guzka i badania nie jestem w stanie stwierdzić tego jednoznacznie. Jeżeli guzek nie zniknie w ciągu kilku dni proszę skonsultować się z lekarzem.