Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza taka kulka przy kości ogonowej?

Witam mam dziwna dolegliwość mianowicie od około 6 miesięcy pojawiła sie mi przy kości ogonowej ( tzw . Początek rowika po lewej stronie ) mała kulka kolo 1-1.5 cm co jakiś czas swędzi potem zaczyna bolec i w końcu czyje bol przy siedzeniu po jakiś 2- 3 dniach przestaje normalnie wraca wszystko do normy ale ona caly czas tam jest i potem po jakimś czasie ponownie tak jest co to może być? Czy to jest coś groźnego? Można to usunac ?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 3 tygodnie temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

opisana przez Pana kulka może oznaczać obecność torbieli włosowej (pilonidalnej). Zmiana taka zlokalizowana jest w okolicy międzypośladkowej i ma tendencje do nawracania. Może powodować swędzenie, zaczerwienienie lub ból i tym samym uniemożliwiać siedzenie. Niekiedy zmianie towarzyszy wyciek wydzieliny ropnej lub stan zapalny, czasem jednak schorzenie to ma charakter bezobjawowy.

Wiele przypadków wymaga leczenia operacyjnego, dlatego warto udać się ze zmianą do chirurga ogólnego lub proktologa, który zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Podobne pytania znajdzie Pan pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guz-w-okolicy-kosci-ogonowej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-guz-przy-kosci-ogonowej.

Zachęcam również do przeczytania artykułu opisującego przyczyny, objawy oraz leczenie torbieli włosowej: https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-pilonidalna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy