Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taki guzek to może być coś groźnego?

Dobry wieczór, już od kilku lat (nawet nie pamiętam kiedy pierwszy raz poczułam tego guzka), między pośladkami u góry niedaleko kości ogonowej, na jednej ściance mam niewielkiego guzka czy pieprzyka nie wiem jak to nazwać. Nie boli, nic poza tym się nie dzieje już latami. Czy może to być coś groźnego?
KOBIETA, 30 LAT około miesiąca temu

Terapia naprzemienna przy sterydoterapii

Czy wiesz, na czym polega terapia naprzemienna przy sterydoterapii? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat. O terapii naprzemiennej mówi dr n. med. Anna Pura-Rynasiewicz, dermatolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

guzek między pośladkami może oznaczać torbiel włosową, nazywaną również torbielą pilonidalną. Pojawia się ona w okolicy kości ogonowej, powodując uczucie dyskomfortu.

Do jej powstania dochodzi na skutek wrastania włosów, a czynnikami sprzyjającymi jest niedostateczna higiena osobista, siedzący tryb życia, nadmierna potliwość czy też noszenie ciasnej bielizny.

W wielu przypadkach torbiel wymaga interwencji chirurgicznej. Domowe sposoby pomagają jedynie na początku pojawienia się zmiany, gdy nie ma jeszcze ropnia ani żadnych dolegliwości bólowych. Na wczesnym etapie można również zastosować antybiotykoterapię.

Więcej o torbieli włosowej przeczyta Pani w naszym artykule dostępnym pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-pilonidalna.

Aby dowiedzieć się, czy opisywany przez Panią problem to na pewno torbiel włosowa należy udać się do specjalisty – proktologa lub chirurga. Guzek między pośladkami sugerować może także ropień, tłuszczak czy kaszak.

Podobne pytania o guzek między pośladkami znajdzie Pani tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/guzek-miedzy-posladkami-u-21-latki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-bolesny-guzek-miedzy-posladkami, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witam-jakies-2-tyg-temu-wyczulam-miedzy-posladkami-male-zgrubienie-guzek-co-to-moze-byc-kilka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy