Ból lewej ręki a zespół cieśni nadgarstka

Dzień dobry, mam 25 lat, od 7 dni boli mnie lewa ręka. Ból zaczął się od od kciuka, a wraz z bólem nudności, ból głowy. Na drugi dzień ból kciuka i strasznie mocno rwała mnie cała ręka do ramiona, ręka była zaczerwieniona jakby sina i dłoń znacznie chłodniejsza od drugiej, ręka od bólu mdlała. Żyłki pod kciukiem były o wiele bardziej widoczne i przy dotknięciu bolały. Na pogotowiu stwierdzili zespół cieśni nadgarstka. Dostałam zastrzyk Tramal, ból w nadgarstku się zmniejszył, ale czuję kłucia po palcach i całej ręki i barku. Nadal są nudności. Byłam u ortopedy, który stwierdził, że to nie zespół cieśni nadgarstka tylko nerwobóle i dostałam skierowanie do neurologa. Dodam, że przy ogrzewaniu ciepłą wodą ból się zmniejszał. Od czego może to być?

Witam! Opisywane dolegliwości są dość nietypowe. Zespół cieśni nadgarstka jest mało prawdopodobną przyczyną w tym przypadku. Natomiast całość opisu dość mocno sugeruje naczyniowe pochodzenie dolegliwości lub ewentualnie nerwoból. W diagnostyce różnicowej należy uwzględnić również zespół górnego otworu klatki piersiowej. Proponuję skonsultować problem z neurologiem. W przypadku ewentualnego wykluczenia problemów neurologicznych warto porozmawiać także z angiologiem (chirurgiem naczyniowym). Pozdrawiam serdecznie!