Ból łydek i stóp po operacji - jak się go pozbyć?

Witam, mój problem polega na odczuwaniu bólu, a raczej zimnego kłucia w łydkach i stopach. 4 miesiące temu miałem operację usunięcia przepukliny na odcinku lędźwiowym l5s1. Po miesiącu wykonałem rezonans, lekarz nie stwierdził żadnych widocznych zmian. Ból jest intensywny i bardzo dokuczliwy w dzień i w nocy. Co może być przyczyną?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Istnieje wiele potencjalnych przyczyn takiego bólu. Może on wynikać m.in. z ucisku na nerw bądź jego podrażnienia lub uszkodzenia. Jeśli nie występował przed operacją i pojawił się po niej, tym bardziej prawdopodobna jest powyższa etiologia. Jeśli jest to podrażnienie, dolegliwości mogą być przejściowe. Wskazana konsultacja neurologiczna.

Pozdrawiam