Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból nerek w sytuacjach stresogennych

witam. mam 18 lat, choruje na nadciśnienie i od jakiegoś czasu bolą mnie nerki po sytuacjach w których podnosi się ciśnienie. czy to może być coś poważnego?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Niewydolność nerek w cukrzycy

Cukrzyca to choroba, która atakuje wiele organów, również nerki. Może współwystępować z ich niewydolnością. Sprawdź, co warto wiedzieć o niewydolności nerek w cukrzycy.

Szanowny Panie,
Ból nerek wynika najczęściej z rozciągania torebki nerkowej. Tam są połozone zakończenia nerwowe. W związku z tym do przyczyn bólu należą stany, które powodują obrzęk miąższu nerkowego lub powodują ostry zastój moczu. Sytuacje stresogenne nie powinny mieć związku z bólami nerek. Sytuacja może być odwrotna tzn ból w okolicach nerek może powodować dyskomfort i co za tym idzie poczucie zdenerwowania.
Tak czy inaczej, bez względu na kolejność zdarzeń, powinien Pan próbować ustalić przyczynę bólów. Szczególnie jeśli towarzyszy temu nadciśnienie tętnicze. Samemu będzie trudno. Wizyta u specjalisty nefrologa chyba będzie konieczna.
z poważaniem,

J.Zachwieja

Specjalista w dziedzinie nefrologii, hipertensjologii, pediatrii i nefrologii dziecięcej. Wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii dziecięcej. Pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy