Zwapnienie nerek i niski wzrost u 16-latka

witam mój syn jak był dzieckiem był paciętem ,pragnę się zapytać co podawać dziecku w wieku 16 lat na wzrost bo syn ma 169 cm.i 58.5kg i jest najniższy w klasie .Jest wysportowany i zbudowany lecz choruje na zwapnienie nerek ,ja mam 158 cm.

Szanowna Pani/Szanowny Panie,
Nie można na podstawie krótkiego opisu internetowego zalecić podawania jakichkolwiek leków. To zbyt poważny problem. Wapnica nerek jest schorzeniem jest chorobą przewlekłą i wynika zwykle z zaburzeń funkcji cewek nerkowych, przebytego zakażenia odmiedniczkowego lub jest wynikiem obecności zaburzeń gospodarki wapniowo-fosforanowej. Zaburzenia wzrostu mogą z tego wynikać. To z kolei wymaga dokładnej diagnostyki.

z poważaniem,

J.Zachwieja