Zwapnienie w miednicy nerkowej w wyniku badania u 30-latki

witam . mam w prawej nerce zwapnienie w miednice nerkowej i wszystkie badania z moczu sa dobre teraz nefrolog zalecil mi badania kwas moczowy foswor i wapn. chciałabym się dowiedzieć czy to jest cos poważnego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zwapnienie w miedniczce nerkowej może wskazywać na zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej. Dlatego specjalista nefrolog zlecił powyższe badania. Proszę zatem zastosować się do zaleceń lekarza a następnie udać się na wizytę.