W środkowym kielichu nerki prawej na pograniczu z miąższem drobny konkrement

Witam! Mam 56 lat. Na poważniejsze choroby nie chorowałem ani też nie przechodziłem poważnych zabiegów operacyjnych. W ostatnim badaniu USG wykryto u mnie "W środkowym kielichu nerki prawej na pograniczu z miąszem drobny konkrement o śred. 4 mm. Odczuwam tzw "nudzennie" w prawym boku. Czy to groźne i jak najlepiej leczyć lub usunąć.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, najprawdopodobniej oznacza to zmiany które mogą być odpowiedzialne za kamice nerkową ale nie jest to w tej postaci nic groźnego. Jednakże zalecam wizytę u nefrologa celem konsultacji. Pozdrawiam