W środkowym kielichu nerki prawej na pograniczu z miąższem drobny konkrement
Witam! Mam 56 lat. Na poważniejsze choroby nie chorowałem ani też nie przechodziłem poważnych zabiegów operacyjnych. W ostatnim badaniu USG wykryto u mnie "W środkowym kielichu nerki prawej na pograniczu z miąszem drobny konkrement o śred. 4 mm. Odczuwam tzw "nudzennie" w prawym boku. Czy to groźne i jak najlepiej leczyć lub usunąć.

MĘŻCZYZNA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam,
Szanowny Panie, najprawdopodobniej oznacza to zmiany które mogą być odpowiedzialne za kamice nerkową ale nie jest to w tej postaci nic groźnego. Jednakże zalecam wizytę u nefrologa celem konsultacji. Pozdrawiam