Co oznacza poszerzenie kielichów nerkowych?
Witam. mialam często kamienie na nerce i zabieg często laserem później Miałam robiony tomograf i wyszło mi poszerzone kielichy dolnej grupy kielichów nerki prawej. Co to oznacza? Mój lekarz powiedział, że to przez kamicę nerkową i nic nie dał na to.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
poszerzenie kielichów nerkowych jest pokłosiem występowania choroby układu moczowego. Zazwyczaj dzieje się tak przy kamicy nerkowej, gdzie występuje trudność w odprowadzaniu moczu z nerek do pęcherza moczowego.
Poszerzenie kielichów nerkowych nie jest stanem chorobowym ani sytuacją wymagającą specjalnego leczenia. Jeżeli leczyła się już Pani na kamicę nerkową, to nie ma potrzeby przyjmowania farmakoterapii na opisywany objaw.
Proszę chodzić na wizyty kontrolne do nefrologa, który będzie monitorował stan Pani zdrowia.
W wolnej chwili może się Pani zapoznać z innym pytaniem naszego użytkownika, w którym został opisany przywołany problem:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-poszerzenie-kielicha-nerkowego