Poszerzony kielich nerkowy u dziecka
Mòj synek urodzil sie 9 wrzesnia 2014 z poszezonym kielichem nerkowym lewym z badania usg wyszlo nerka prawa 5,2cm lewa 5,8 z duzym stopniem zastojem moczu mieniczka poszerzona do 15 mm kielich gorny 15mm pozostale 10-12mm miazsz odcinkowo scienczaly do 4mm odejscie moczowodu od miedniczki waskie z ostatniego usg z czerwca wyszlo ze wodonercze zniknelo co dalej

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Opisane zmiany nie wymagają na razie leczenia zabiegowego, natomiast konieczny jest nadzór nefrologa i urologa oraz ocena zmian w układzie moczowym, które wraz z rozwojem dziecka mogą się wycofać. Nie mogę jednak tego stwierdzić jednoznacznie bez znajomości przyczyny dolegliwości.