Czy można pobrać wycinek w takiej sytuacji?

Witam serdecznie. Jest podejrzenie raka moczowodu. Lekarze chcą pobrać wycinek z moczowodu do badania histpat. Czy nie mogli zrobić tego kiedy 2tygodnie wcześniej zakładali sondę DJ do tego moczowodu z powodu wodonercza? Czy zakładając sondę DJ wchodzi się do moczowodu pod kontrolą obrazu? Jeśli tak to lekarz za pewne widział czy do światła moczowodu wnika guz bądź nie. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 4 miesiące temu

Te pytania powinien pan zadać osobie, która przeprowadzała zabieg. Jeżeli nie pobrano wycinków wcześniej to najpewniej nie było takiej konieczności.