Stan po nowotworze szyjki macicy i guz moczowodu oraz obrzęk nogi

dzien dobry mam takie pytanie m jestem po nowotworze raka szyjki macicy to bylo 5 lat temu w tym roku zaszła wznowa wykryta po rezonansie .wykazalo wodonercze, guz moczowodu. mam miec robiona przetoke ,boli mnie prawa strona dolu brzucha oraz duzy obrzek prawej nogi bylam u lekarza naczyniowego ktory stwierdzil obrzek limfatyczny i o to moje pytanie czy jesli zrobie przetokę nerki to zejdzie mi opuchlizna i bol nogi prawwej czy tez jest to od podejzenia guza moczowodu lub tez czy to od urazu l

Przetoka spowoduje odbarczenie nerki czyli umożliwi swobodny odpływ moczu z nerki , który jest zablokowany przez guz moczowodu- świadczy o tym wodonercze. Obrzęk kończyny zaś jest najprawdopodobniej spowodowany mechanicznym uciskiem tego guza na naczynia limfatyczne i wykonanie przetoki nerkowej nie musi mieć wpływu na poprawę sytuacji z nogą - nic jednak nie jest wykluczone , zż