Obrzęk limfatyczny a zastosowanie zabiegu kompresji

Witam.Mam obrzk limfatyczny obwod nog.jakie sa przeciwskazania do stosowania kompresji??ponowne niedokrwienie konczyn.skad mam wiedziec czy to mam?Nogi sa spuchniete i zimne,po noc y opuchlina schodzi,nie calkiem ale schodzi.Mialam kiedys podkolanowki uciskowe firmy teresa,ale obrzek wtedy szedl wyzej na udo i nogi byly twarde i strasznie bolal w tych podkolanowkach.jest mozliwosc spowodowania zatoru podczas kompresji?niewiem co robic.yyslslam tez o masazach limfatycznych mechanicznych

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza chirurga ogólnego po badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie zalecenia.