Obrzęk limfatyczny po zabiegu falami radiowymi

Witam. Czy jest mozliwy obrzek limfatyczny po zabiegu falami radiowymi i masazu na twarz i okolice oka ? Dodam, ze w tym dniu usuwalam jeszcze laserem kolor brwi perm. Dwa dni po zabiegach mialam spuchniete powieki dolne i gorne , kilka dni po zostaly mi pod oczyma zarysowane podkowy , lekko wybrzuszone plynem. Czy to limfa ? A moze resztki kwasu ? ( 3.5 roku temu wypelnialam doliny lez )jednak robiac fale rok temu nie bylo skutkow ubocznych Jak sobie pomoc?Masowac ? Czekac ? Okladac ? -dziekuje

W mojej opinii prawidłowo przeprowadzony zabieg z użyciem fal radiowych nie powinien wywołać obrzęku powiek. ( wykonuje te zabiegi od kilku lat, nigdy nie miałam takich powikłań) .
Być moze połączenie dwóch zabiegow w tej samej okolicy, spowodowało przegrzanie tkanki i tego typu reakcję.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Proszę udać się do osoby wykonującej zabieg niech obejrzy obrzęk i wdroży odpowiednie postępowanie pozabiegowe. Lekki obrzęk utrzymujący się parę dni po zabiegu jest jak najbardziej właściwy.