Czy seria drenaży limfatycznych pomoże na wypukłe kości policzkowe po wypełnieniu doliny łez kwasem hialuronowym?

Po wypelnieniu doliny lez kwasem juvederm volbella, zrobily mi sie wypukle policzki i kosci policzkowe, byc moze zla cyrkulacja limfy? Czy w tym wypadku seria drenazy limfatycznych pomoze? Czy po drenazach problem ponownie powroci poniewaz kwas ciagle bedzie zaklocal przeplyw limfy? bardzo prosze o szczera odpowiedz, mieszkam za granica a tu jeden drenaz kosztuje 40 euro, kinoterapeuta wspominal o 16 seansach. dziekuje!

Witam - jaki czas temu podany był preparat w policzki? Jeśli nie upłynął okres 14 dni to należy odczekać, bo w tym czasie preparat chłonie wodę i rozmieszcza się. Jeśli nie minęły 2-3 tygodnie , a efekt Pani się nie podoba po zabiegu preparat można rozpuścić za pomocą hialuronidazy. Parę masaży zazwyczaj pomaga w pierwszych dniach po podaniu preparatu aby rozmasować już istniejące grudki pod skórą.

Bez obejrzenia Pani trudno jest tutaj diagnozować. Prawdopodobnie powiększenie policzków ma Pani w wyniku podania kwasu hialuronowego a nie blokady przepływu limfy. Raczej wchodzi tu w rachubę rozpuszczenie kwasu niż drenaż. Ale bez obejrzenia nie można tutaj dać dobrej rady.