Zabiegami falami radiowymi po wypełnieniu doliny łez kwasem juvederm volbella

Miałam wypełnioną dolinę łez kwasem juvederm volbella I podana hialuronidazę.Wszystko nie zeszło, lecz nie chce dostrzykiwac hialorunidazy. Zastanawiam się nad zabiegami falami radiowymi, w celu usunięcia reszty,,mieszkam za granica gdzie zabieg ten kosztuje drogo.Chcialabym kupić urządzenie do fal radiowych, którym można posługiwać się w domu. Nagrzewa ono skore do 40°, emituje fale w częstotliwości 1Mhz i moc 1,1 Wat. Używa się go dwa razy w tygodniu, czy Państwo myślą ze jest sens?

Witam
Myślę, że jest to sensowny pomysł. Zabieg musiałaby Pani powtórzyć na pewno kilka razy, więc jeżeli urządzenie jest bezpieczne i sprawdzone, a przede wszystkim posiada certyfikat CE, może Pani spróbować.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Urządzenia do użytku domowego mają stosunkowo małą moc i próby "rozpuszczenia" kwasu hialuronowego są raczej skazane na niepowodzenie. Przestrzegałbym przed domowymi sposobami w takim przypadku. Lepiej jednak przy okazji zgłosić się do dobrego gabinetu medycyny estetycznej. Może w kraju?

Pomimo tego,ze dziś nie trudno kupić "profesjonalne" urządzenia do użytku domowego w celu pielęgnowania urody, nie radziłabym walczyć z powikłaniami po zabiegach samemu. W Pani przypadku zastosowanie tego typu urządzenia nie wyklucza,że zamiast rozpuścić resztki kwasu, zostanie zbita kulka tkanki włóknistej, która będzie się utrzymywać baardzo długo. Osobiście po podaniu hialuronidazy odczekałabym kilka tygodni na pełny efekt. Potem w razie potrzeby można zastosować jeszcze preparaty w kremie, dostępne na receptę.