Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym

Witam..jestem po podaniu botoksu lwia zmarszczka kurze lapki i czolo.. 5 tyg temu...wszystko byo ok gdyby nie lekarz ktory podal mi troche botoksu pod oczy przy kontroli...mam teraz worki pod oczami wielka doline lez i skora marszczy sie ookropnie...po kolejnej wizycie lekarz zaaplikowal mi preparat na opuchlizne...nic nie pomoglo jest jeszcze gorzej....co robic..czy wypelniv te doline kwasem hialuronowym teraz? wygladam koszmarnie twarz mloda a pod oczami staruszka...mieszkam w uk

Witam Panią
Taka sytuacja może mię miejsce gdy przy podawaniu botoksu zbyt szeroko ostrzyknięty zostanie mięsień okrężny oka staje się on wiotki dochodzi do zaburzeń przepływu chłonki.
Odradzam Pani kwas hialuronowy w okolicę doliny łez.Proponuję rozgrzewanie okolicy pod okiem celem szybszej eliminacji toksyny a dalsze czynności po ustąpieniu jej działania .

Witam
Podanie toksyny botulinowej w okolicę powieki dolnej zaburzyło pracę mięśnia okrężnego oka i przez to przepływ limfy. Jest to sytuacja przejściowa. Wszystko powinno wrócić do normy po około 3 m-cach. Podanie w tym momencie kwasu hialuronowego mogłoby pogorszyć opuchliznę i wygląd tej okolicy. Radzę poczekać, ewentualnie rozgrzewać i masować tę okolicę.

Proponuję wykonywać masaż okolicy dolnej powieki od strony skroni w kierunku nosa, żeby pobudzać spływ chłonki. U osób podatnych taki objaw się czasami zdarza. Musi Pani przeczekać. Nie doradzam w tej chwili wypełniania tej okolicy kwasem hialuronowym.