Białe ślady na skórze po zabiegu wypełnienia doliny łez kwasem hialuronowym

Mam problem. 4 dni temu poddałam się zabiegowi wypełnienia doliny łez kwasem hialuronowym. Kolejno po zabiegu zauważyłam że skóra pod oczami jest rozjaśniona w sposób nierówny(tak jakby ktoś pomalował mi strefę pod okiem białym pisakiem). Dzisiaj zauważyłam, że ten dziwny i nierówny efekt rozjaśnienia mam również po obu stronach nosa. Efektu też brak. Worki jak były tak są. Lekarz stwierdził, że ich nie zlikwiduje a zmniejszy. Co to oznacza, czy kwas został mi źle podany?

Dzień dobry

Prawdopodobnie doświadczyła Pani tzw efektu Tyndala
Preparat mógł zostać w za dużej i za płytkiej formie podany.
Opisywany przez Panią defekt worków pod oczami wymaga dużego doświadczenia w korekcie zwłłąszcza u tak młodej osoby jak Pani

Trudno wypowiedzieć się kiedy nie widzę jak wygląda to co Pani opisuje ale rozjaśniona skóra "tak jakby ktoś pomalował mi strefę pod okiem białym pisakiem" może oznaczać strefę niedokrwienia tej okolicy i może grozić martwicą skóry(wynik uciśnięcia naczyń przez kwas hialuronowy który połączył się z cząsteczkami wody)
Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza na konsultację, bo może być to niebezpieczne,
pozdrawiam
Katarzyna Mudel

Proszę koniecznie skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg lub innym doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej. Opisywany przez Panią objaw jest bardzo niepokojący.