Worki pod oczami miesiąc po wstrzyknięciu botoksu

co robić mam straszne worki pod oczami. Jestem miesiąc po wstrzyknięciu botoksu w te okolice, zawsze mialam sklonnosci do podkrązen jednak nie w takim stopniu jak teraz wstydze sie wychodzić z domu proszę o pomoc.

Witam ,
Czasem zdarza sie, ze po podaniu toksyny botulinowej upośledzony jest drenaż limfatyczny w okolicy oka i czoła. Jest to spowodowane obniżeniem napięcia mięśni, które biorą czynny udział w drenowaniu tkanek.
Należy w takiej sytuacji :
1. Udać sie do lekarza, który zabieg wykonywał.
2. Poszukać osoby, która umie wykonywać masaż drenujacy twarzy i skorzystać z tych masaży.
3. Czekać cierpliwie na to aż toksyna przestanie działać (po 2-3 miesiącach bedzie lepiej)
Pozdrawiam
Ewa Rybicka

Na pewno musi Pani zgłosic problem u lekarza, który wykonywała zabieg. Bardzo ważne jest w jakie okolice została wstrzyknięta toksyna. Aby uniknąć efektu pogłębienia "doliny łez" trzeba w przyszłości ominąću Pani te okolice mięsnia, które są odpowiedzialne za podtrzymywanie dolnej powieki. W tej sytuacji niestety trzeba poczekac aż toksynie przestanie działać. Korzystne jest też podanie kwasu hialuronowego pod dolną powieką.

Witam
Przy tendencji do opuchnięć i worków pod oczami nie jest wskazane podawanie toksyny botulinowej w okolicę "kurzych łapek", zwłaszcza w w dolną część mięśnia okrężnego oka. Botoks prawdopodobnie upośledził krążenie limfy w tej okolicy i nasilił obrzęki. Wszystko minie po ustąpieniu działania toksyny. Można wspomóc krążenie stosując drenaż limfatyczny tej okolicy.

Niestety czasem po podaniu toksyny botulinowej może nasilić sie obrzęk w okolicy podoczodołowej Niestety nie ma preparatu, który "rozpuści " botulinę .Proszę skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg i rozważyć zabiegi drenażu limfatycznego. ( masaż , endermolift). Na szczęście jest to objaw przemijający. Pozdrawiam, w razie pytań służę pomocą