Co jest powodem cierpnięcia nogi i jak sobie z tym poradzić?

Od pol roku mam dziwne cierpniecie w lewym posladku.ktore promieniuje w dol nogi. Najbardziej czuc to w udzie.tak jakby na zewnatrz uda.i w tym miejscu uda nie mam tez czucia.idczuwam bol. Pogarsza sie sprawa.bo to samo zaczyna sie robic w drugim posladku. Czym spowodowane jest to dretwienie.cierpniecie. od kregoslupa?

Witam!
Przyczyn cierpnięcia nogi może być wiele - trudno dywagować bez badań. Należy zgłosić się do lekarza, zbada, zleci odpowiednie badania dodatkowe i w zależności od uzyskanych wyników zacznie działać.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Jeśli ból pojawia się po obu stronach to raczej problem wynika z nadmiernych napięć posturalnych. Może być też zablokowanie w okolicach kości krzyżowej. Trzeba skonsultować temat z doświadczonym fizjoterapeutą. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki