Jak radzić sobie z bólem uda?

bol na srodku prawego uda zaraz po zgieciu nogi do samego uda , zaraz po kopnieciu pilki , uczucie jakby ktos wbil noz w miejsce bolu , mozliwe bieganie lecz strzelanie dalsze niemozliwe , jaki miesien jest odpowiedzialny za ten ruch i czy domowym sposobem mozliwa jest jego calkowita regeneracja , borykam sie z udem juz 2.5 miesiaca .

Rozumiem, że ból jest umiejscowiony bezpośrednio nad rzepką i promieniuje w górę do uda. Możliwe, że złapał Pana bolesny skurcz środkowej głowy mięśnia 4głowego, który uszkodził strukturę mięśnia albo naderwał przyczep ścięgna do mięśnia. Aby to zweryfikować dobrze byłoby wykonać dynamiczne USG. Tymczasowo proponuję spróbować poizometrycznej relaksacji mięśnia 4głowego oraz ćwiczeń wzmacniających na mięśnie zginaczy uda. Ćwiczenia powinny być prowadzone przez doświadczonego fizjoterapeutę. Przy Pana dolegliwości "domowy" sposób nie zadziała. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki