Jak postępować po pobraniu wycinków sromu?

Witam. W czwartek miałam pobrany wycinek że sromu i założone szewki rozpuszczalne. Dziś to znaczy w piątek zaczął mnie pobolewac brzuch jak na okres. Co się stanie jak dostanę miesiączkę, czy nie dojdzie do jakiejś infekcji ranek? Tampony nie wchodzą w grę.
KOBIETA, 53 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Do zakażenie nie dojdzie jeśli będzie odpowiednia pielęgnacja miejsca, z którego został pobrany wycinek. Proszę często zmieniać podpaski, starać się podmywać,dobrze osuszać miejsce wycinku.

Jeśli będzie miała Pani wątpliwości,co do wyglądu miejsca po wycinku,proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska