Ból nerki - przyczyny
Witam, jestem kobietą, mam 20 lat, odczuwam ból prawej nerki. Mam podwyższoną temperaturę ciała (do 38 C). Nie przyjmuję żadnych leków. Badanie moczu: Barwa: słomka. Odczyn: kwaśny. C.właściwy 1018 g/cm. Białko: nb. Cukier: nb. Urobilinogen: w normie. Ciała ketonowe: nb. Nabłonki: niel. wpw; okrągłe 0-2 wpw. Krwinki białe: 4-8 wpw. Dość liczny śluz. Obecne bakterie. MOCZ POSIEW: Staphylococcus koag(-) Ilość: 10^5. Szczep: nMRCNS. USG: Nerki przeciętnej wielkości, o zachowanej echostrukturze, bez cech zastoju i obecności złogów. Nerka prawa o zaznaczonej hypotonii UKM. Jestem uczulona na leki. Czy przy moich wynikach wskazana jest antybiotykoterapia i czy istnieje antybiotyk, który będzie skuteczny na te dolegliwości?

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
na podstawie przedstawionych danych wynika, że ma Pani infekcję układu moczowego, wskazują na to zarówno Pani objawy, jak i wynik posiewu moczu. Antybiotykoterapia jest w tym przypadku konieczna i powinna być zgodna z wynikiem antybiogramu. Proszę zgłosić się do lekarza celem doboru leku, pamiętając o unikaniu leków, na które jest Pani uczulona.