Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból piersi po biopsji

Witam serdecznie! Dokładnie 8 dni temu miałam robioną biopsję piersi lewej (nie mam jeszcze wyników), usg wykazało guzek lity dobrze ograniczony - najpewniej FA, i chcę zapytać, co to oznacza? Natomiast po biopsji odczuwam ból w tej piersi, jest ona nabrzmiała i większa niż wcześniej. Co to może oznaczać? Dodam, że przed biopsją guzek mnie bolał ,ale tylko przy dotyku, a teraz ból jest samoistny i niepokojący. Mam 23 lata i jeszcze nie miałam dzieci. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Czynniki predysponujące do raka piersi

Witam serdecznie,

FA to skrót oznaczający gruczolakowłókniaka. Gruczolakowłókniak to łagodny guzek piersi. Powstaje najczęściej u młodych kobiet (przed 30. rokiem życia) wskutek dużej ilości estrogenów i rozrostu tkanki gruczołowej oraz włóknistej w piersi. Jeżeli guz ulega szybkiemu wzrostowi, wskazane jest jego wycięcie.

Co do dolegliwości bólowych po biopsji - ból może utrzymywać się do kilku dni, natomiast jeżeli towarzyszą temu zmiany w postaci obrzęku, zaczerwienienia piersi, może to wskazywać na rozwój stanu zapalnego, co wymaga z pewnością konsultacji lekarskiej.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy