Ból piersi przed przerwą w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych i stosowanie antybiotyku

Witam serdecznie. Od 9 miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne yasminelle czuje sie po nich super, ale w tym miesiącu cos mnie zaniepokoilo otoz teraz w czwartek dostane krwawienia związanego z przerwa miedzy opakowaniami i... Bola mnie piersi co przy tych tabletkach nigdy nie miało miejsca. Ale 3 maja miala usuwanego zęba i musialam przyjmować antybiotyk który oslabial dzialanie antykoncepcji i dodatkowo sie zabezpieczalam. Czy ten bol piersi mize byc związany z osłabienia tabletek?

Witam. Ból piersi i podbrzusza może poprzedzać krwawienie z odstawienia - nie jest to jednak regułą i nie pojawia się we wszystkich cyklach. Dolegliwości nie świadczą o osłabieniu działania tabletek, nie mniej jednak dla pewności może Pani wykonać test ciążowy.