Ból pięty podczas chodzenia u 68-latki

Przy chodzeniu boli mnie pięta prawej nogi,co to może być? Bardzo proszę o poradę. Danuta

Szanowna Pani

Jakkolwiek nie sposób wiążąco wypowiedzieć się na podstawie tak skromnych informacji, to jednak można u Pani podejrzewać zapalenie rozcięgna podeszwowego, czyli tzw. ostrogi piętowej. Zaznaczam jednak, że przyczyn może być znacznie więcej.
Proszę:
- udać się do ortopedy
- wykonać RTG stopy w 3 projekcjach (AP, bocznej i skośne).
Jeśli moje podejrzenie - ostrogi piętowej okaże właściwe - wówczas poleciłbym Pani na początek zabiegi fizykoterapeutyczne. Gdyby dolegliwości nie ustępowały ortopeda może podać lek przecizapalny (steryd) w miejsce bólu, co najczęściej prowadzi do wyleczenia.
Istnieją też nieliczne w Polsce ośrodki, gdzie ostrogę piętową leczy się przy użyciu fali uderzeniowej (podobnej jak przy rozkruszaniu kamieni w nerkach).
Jeśli będzie Pani ciekawa dodatkowej oceny zdjęć rentgenowskich, proszę śmiało przesłać mi je na moją skrzynkę e-mailową:
kontakt@artrocenter.pl.

Z wyrazami szacunku,
Jędrzej Kosmowski
https://ranking.abczdrowie.pl/d/jedrzej-kosmowski-ortopeda-poznan-30352