Ból pleców a torbiel na jajniku

Witam Moje pytanie jest zwiazane tym iz okazalo sie ze mama ma na lewym jajniku torbiela 5 cm czy takie objawy jak ból brzucha po oby dwuch stronach kucia moga sie pojawiac ... ból pleców na dole nogi po lewej stronie oddawanie moczu bardzo czesto czy jelito moze podraznic ? czy ból moze promieniowac ? miala robione usg brzucha jest wszystko ok robione miala markery rakottworcze wszystko jest w normie prosze o pomoc

Witam! Torbiel jest dość duża, może więc powodować wszystkie opisane dolegliwości. Tego typu zmiany na jajnikach pojawiają się jako skutek wahań poziomu hormonów. Odpowiednio dobrana kuracja hormonalna powinna doprowadzić do zniknięcia torbieli i ustąpienia przykrych dolegliwości. Częste oddawanie moczu natomiast wynikać z dodatkowo nakładającej się infekcji. Myślę że w tej sytuacji warto udać się do lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania wdroży odpowiednie postępowanie.