Ból pleców podczas oddychania i guzek po upadku

Witam, jakiś czas temu na treningu zostałem przygnieciony i od tamtego czasu boli mnie z tyłu pleców parę centymetrów poniżej łopatki. Ból pojawiał się przy głębszym wdechu oraz przy leżeniu na tym boku. Po 3 tygodniach ból przeszedł sam. Po 3 tygodniach przerwy od treningów, ból znowu się pojawił. W tym przypadku upadłem na kolano kolegi, dokładnie tym samym miejscem co bolało wcześniej. Tym razem po jakimś tygodniu w tym miejscu pojawił się jakiś guzek. Co to może być.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dolegliwości bólowe najprawdopodobniej są spowodowane doznanym urazem. Zmiana może mieć charakter pourazowy. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ortopedy. Do poradni ortopedycznej w ramach NFZ konieczne jest skierowanie.