Ból po usunięciu gangliona na nadgarstku

Witam, niedawno miałam usuwanego gangliona na lewym nadgarstku poprzez nakłucie i wstrzyknięto mi później jakiś lek podajże sterydy, po zabiegu ręka mnie bolała dosyć mocno, już minęło już 4 miesiące od zabiegu a ból nie ustępuje, nie jest jednak tak silny, ale odczuwam go przy codziennych czynnościach, co to może być i jak leczyć? Pozdrawiam, Lena

Istnieją dwie metody leczenia ganglinów ( torbieli galaretowatej). Jedna zachowawcza polegająca na nakłuciu i podaniu sterydu, druga zabiegowa polegająca na wycięciu ganglionu. Jeżeli dolegliwości utrzymują się nadal polecam leczenie operacyjne.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

To prawdopodobnie ból związane z uciskiem ganglionu na nerw. Aby doszczętnie pozbyć się tego problemu należałoby usunąć ten ganglion operacyjnie. Proszę w tej sprawie skontaktować się najlepiej z ortopedą.