Zapytaj lekarza

1 , 0 3 5 , 6 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból po wycięciu migdałków podniebiennych

Witam. Jestem ósmą dobę po wycięciu migdałków podniebiennych. Pomimo bólu, który wciąż odczuwam, staram się jeść. W szpitalu przy wypisie powiedziano mi, żebym nie płukała gardła, żeby nie zaczęło znowu krwawić z ran. Jednak w miejscach po migdałkach zalega mi to co zjadłam (np. kawałki brokułów). Według mnie nie jest to dobre dla rany i powoduje stan zapalny. Czy w związku z tym mogę to jakoś wypłukać wodą czy lepiej niech tam zalega póki jest rana?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Zagrożenia zabiegu balonikowania

Balonikowanie to jedna z metod leczenia zapalania zatok. Czy istnieją jakieś zagrożenia dla zdrowia po wykonaniu tego zabiegu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania

Szanowna Pani,
najlepiej do zagojenia ran unikać jedzenia które może tam utknąć i jeść raczej płynne rzeczy.

Do jej zainteresowań medycznych należy anestezjologia i intensywna terapia, radiologia, ginekologia, medycyna rodzinna, a także medycyna ratunkowa.
0

Szanowna Pani,

Kategorycznie nie wolno usuwać resztek mechanicznie. Może to spowodować krwawienie lub nawet krwotok. Znam przypadek krwotoku po usunięciu migdałków.
Proszę przepijać rumiankiem, a także bardzo delikatnie nim płukać i czekać do wygojenia rany.

Pozdrawiam
lek. dent. Kamil Stefański

Stomatolog. Zajmuje się ortodoncją oraz chirurgią stomatologiczną.
0

Najlepiej skontaktować sie z operatorem ,bo on wie co zrobił!!! Proponuje poza tym jeść jeszcze przez kilka tygodni posilki miksowane lub b.rozdrobnione! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy