Ból po wycięciu migdałków podniebiennych

Witam. Jestem ósmą dobę po wycięciu migdałków podniebiennych. Pomimo bólu, który wciąż odczuwam, staram się jeść. W szpitalu przy wypisie powiedziano mi, żebym nie płukała gardła, żeby nie zaczęło znowu krwawić z ran. Jednak w miejscach po migdałkach zalega mi to co zjadłam (np. kawałki brokułów). Według mnie nie jest to dobre dla rany i powoduje stan zapalny. Czy w związku z tym mogę to jakoś wypłukać wodą czy lepiej niech tam zalega póki jest rana?

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
najlepiej do zagojenia ran unikać jedzenia które może tam utknąć i jeść raczej płynne rzeczy.

 Lek. Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,

Kategorycznie nie wolno usuwać resztek mechanicznie. Może to spowodować krwawienie lub nawet krwotok. Znam przypadek krwotoku po usunięciu migdałków.
Proszę przepijać rumiankiem, a także bardzo delikatnie nim płukać i czekać do wygojenia rany.

Pozdrawiam
lek. dent. Kamil Stefański

Najlepiej skontaktować sie z operatorem ,bo on wie co zrobił!!! Proponuje poza tym jeść jeszcze przez kilka tygodni posilki miksowane lub b.rozdrobnione! zż